16 maja, godz. 18.00, Studio im. Zbigniewa Stepka, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja XII spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem

Spotkanie streamingowane na radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube

Ryszard Ćwirlej jest pisarzem, dziennikarzem i wykładowcą akademickim, twórcą nowego gatunku literackiego: kryminału neomilicyjnego. Jego powieść „Błyskawiczna wypłata” otrzymała nagrodę dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej na Festiwalu Kryminalna Piła w 2015 roku. W 2018 roku został podwójnym laureatem: Nagrody Wielkiego Kalibru i Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników. W 2020 roku autor otrzymał nagrodę „Złoty Pocisk 2019” dla najlepszego polskiego kryminału za powieść „Ostra jazda”. Podczas lubelskiego spotkania będziemy rozmawiali przede wszystkim na temat jego najnowszych książek: „Pocałunek Judasza” i „Rajski zakątek”.

„Pocałunek Judasza” wprowadza nas w świat konającego PRL-u i rodzącej się III Rzeczypospolitej. Ciała dwóch młodych mężczyzn nastręczają stróżom prawa bardzo wielu kłopotów. Do momentu, gdy do akcji wkracza ambitna i nieco zołzowata prokurator Bocian.

„Rajski zakątek” to opowieść o ludziach łatwowiernych i tych, którzy za wielkimi słowami skrywają podłość. Jedną z tych łatwowiernych osób okazuje się bogata, starsza pani, która przekraczając mury Rajskiego Zakątka podpisuje na siebie wyrok. 

Źródło: PR Lublin