Świętuj z Nami Urodziny Radia Poznań, już w sobotę, 20 kwietnia, o 10:00!

To będzie wyjątkowy dzień przy Berwińskiego 5 –  w ramach obchodów 97. rocznicy powstania Radia Poznań – wtedy Radja Poznańskiego – zapraszamy Państwa do nas! Chcemy się z Wami spotkać, poznać bliżej tych, dzięki którym nasza praca ma sens – słuchaczy, którzy codziennie są z nami po drugiej stronie radioodbiornika – w niektórych przypadkach od niedawna, w innych od lat, czasem nawet dekad.

20 kwietnia, w sobotę, o 10:00 rozpoczynamy urodzinowy piknik połączonym z Drzwiami Otwartymi Radia Poznań. Zapraszamy zatem całymi rodzinami zarówno do naszego ogrodu, jak i również do środka pięknej, ponad 100-letniej willi będącej siedzibą radia od roku 1945. Dziennikarze Radia Poznań będą Państwa oprowadzać po obiekcie, warto poznać jego wnętrze i ciekawą historię!

W tym czasie na ustawionej na naszym dziedzińcu scenie trwać będą prezentacje – tym razem również wizualne – naszych najpopularniejszych audycji. Co kwadrans mówić do Państwa będą posiadacze znanych z anteny Radia Poznań głosów – łącznie aż jedenaście duetów! Od nowych porankowych par mieszanych, przez kultowe postaci związane z poznańską gwarą, do pracujących przy Berwińskiego od ponad pół wieku radiowych legend zajmujących się kulturą, językiem, muzyką klasyczną i nie tylko.

Dodatkowo przewidzieliśmy dla Państwa trzy koncerty znakomitych wielkopolskich wykonawców, dobrze znanych z naszej anteny: polska odpowiedź na Blues Brothers, czyli koncertujący na całym świecie zespół Boogie Boys, wokalista znany z grup Snowman i Myslovitz Michał Kowalonek oraz rozpoczynająca nasz piknik przesympatyczna dziewczyna z ukulele, czyli Ranko Ukulele.

Do zobaczenia w sobotę, 20 kwietnia, o 10:00!

Autor: Marcin Żyski/ Radio Poznań