Kto zostanie Sportowcem 2023 Roku na Mazowszu?

Już w najbliższy czwartek, 1 lutego, poznamy zwycięzcę V Plebiscytu „Magazynu Sportowego RDC” na Sportowca 2023 roku na Mazowszu. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Radia dla Ciebie. Rok temu, w czwartej edycji plebiscytu, triumfowała tenisistka Iga Świątek, która w tym roku broni tytułu.

 Słuchacze Polskiego Radia RDC – w ankiecie na stronie internetowej rdc.pl – do 31 stycznia mogą głosować na jednego z 12 sportowców z woj. mazowieckiego, którzy w minionym roku odnosili największe sukcesy. Nominowani to zwycięzcy plebiscytów „Magazynu Sportowego RDC” na sportowca miesiąca.

 Nominowani w V Plebiscycie „Magazynu Sportowego RDC” na Sportowca 2023 Roku na Mazowszu: Tomasz Berkieta (tenisista), Arkadiusz Kobus (koszykarz), Przemysław Krajewski (piłkarz ręczny), Maja Kuczyńska (skydiving), Filip Rejczyk (piłkarz), Alan Banaszek (kolarz), Krzysztof Chmielewski (pływak), Tomasz Bartnik (strzelec), Krzysztof Ratajski (darter), Bartłomiej Bołądź (siatkarz), Ksawery Masiuk (pływak) i Iga Świątek (tenisistka).

„Magazyn Sportowy” jest emitowany na antenie Polskiego Radia RDC w poniedziałki i piątki o godz. 9:10. Prowadzącymi są dziennikarze sportowi Arkadiusz Błaszczyk, Łukasz Starowieyski oraz Przemysław Paczkowski, a także były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Sokołowski. Jedną z prowadzących była również wioślarka, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy Agnieszka Kobus-Zawojska, która prowadzi w RDC autorską audycję „Czas na Igrzyska”.

Więcej na: rdc.pl